Nejlepší LCD televize do 3000 Kč

LED TV Orava LT-515

Doby, kdy jste museli na novou televizi šetřit z několika výplat, jsou už dávno pryč. Výrobci se přizpůsobili natolik, že jsou schopni vyrobit funkční LCD televizi do 3000 Kč. Určitě je fér zmínit, že 3000 Kč je opravdu malá částka, a tak mají produkty v této cenové hladině o dost horší kvalitu. Nemůžete tedy čekat zázraky.

Jak jsme vybírali nejlepší LCD televizi?

LCD televize nejsou již téměř v nabídce, takže jsme se koukali po LED TV. Pro upřesnění, LED televize je úplně to samé co LCD televize, jenom je podsvícení tvořeno LED diodami. Je to zkrátka plnohodnotný nástupce, i když reálně je to opravdu jen jiný marketingový název pro tu samou technologii.

Nejdůležitějším parametrem je úhlopříčka, dále jsme sledovali maximální rozlišení a podporu vstupů a výstupů jako USB, HDMI atd… Určitě jsme při našem hodnocení posuzovali i kvalitu zpracování, nicméně v této cenové hladině nejsou znatelné rozdíly a kvalita je určitě horší. Klíčová pro nás také byla podpora DVB-T2, vzhledem k tomu, že bude od roku 2021 zavedeno DVB-T2 plošně a nahradí současný standard.

Sencor SLE 2058T – druhá nejlepší možnost

S výrobky Sencor je to vždy trošku loterie. Firma se snaží držet nízkých cen, ale některé modely se zkrátka nepovedou. To však není případ této televize. Ta je naopak velmi povedená a za cenu necelých 3000 Kč si zaslouží být právem v našem doporučení.

Sencor SLE 2058T je TV s úhlopříčkou 20″ a rozlišením HD Ready (1366×768). Podporuje příjem signálu DVB-T2, DVB-T, DVB-C a DVB-S2. USB vstup vám umožní přehrávat filmy z USB flashky nebo z externího disku, nebo naopak nahrávání pořadu z TV na disk. Samozřejmostí je i HDMI vstup. TV je běžné hmotnosti kolem 2 kg. Pokud chcete svým blízkým udělat radost, koupí této TV určitě neprohloupíte.

Porovnat ceny a Koupit

Orava LT-515 – naše doporučení

Rozhodování bylo velmi těžké, ale nakonec jsme jako nejlepší LCD televizi do 3000 Kč vybrali produkt Orava LT-515. Orava je slovenský výrobce spotřební elektroniky, takže se určitě nebojte „neznámé“ značky. Tato LED TV je o cca 400 Kč levnější než výše zmíněný Sencor. Úhlopříčka 20″ a rozlišení HD Ready (1366×768) jsou totožné. TV tuner podporuje nový formát DVB-T2 + DVB-T a DVB-C. Stejně jako zmíněný Sencor má i USB vstup pro přehrávání filmů z USB disku a opačně lze z TV nahrávat na disk. Parametricky je tato TV téměř totožná s předchozím modelem, ale díky nižší ceně a větší důvěře ve značku Orava jsme ji umístili na první místo.

Porovnat ceny a Koupit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *