Nejlepší navigace do 4000 Kč

TomTom Start 25

Pokud chcete darovat svým blízkým nebo sobě dárek v podobě navigace do auta, určitě se podívejte na naše srovnání. Porovnali jsme desítky produktů v současné nabídce a vybrali dvě nejlepší navigace do 4000 Kč. Pro někoho, kdo často jezdí autem, je navigace naprostá nutnost. Je to zkrátka nepostradatelný pomocník při cestování. Řidič se může 100% soustředit na jízdu a nemalá úspora je i v hledání optimálních tras, které šetří pohonné hmoty.

Jak jsme vybírali nejlepší navigaci do auta?

Navigace by měla především správně navigovat. Vím, teď se smějete, bohužel i dnes na začátku roku 2018 některé navigace stále neumí správně navigovat. Navigace od výrobce Mio se stále potýkají s problémy navigování k popisnému číslu budov. Dalším faktorem je dostupnost a aktuálnost map. Navigace by vám měla sloužit nejméně 5 let a je důležité, aby byly mapy aktualizované během celé doby používání. Váhu jsme přikládali i mapám – některé navigace nabízejí pouze mapu České republiky, jiné celé Evropy. Při srovnání jsme porovnávali i technické parametry jako velikost displeje a další funkce.

Garmin Drive 51S Lifetime Europe45 – druhá nejlepší volba

Model s cenou kolem 3 900 Kč se jen taktak vešel do porovnání navigací do 4000 Kč a hned se umístil na druhém místě. Displej o úhlopříčce 5″ s rozlišením 480×272 vám pomůže zobrazit vaši cestu v dostatečné velikosti. Velmi oceníte doživotní mapy Evropy, které můžete po celou dobu používání aktualizovat. Určitě nesmíme zapomenout zmínit užitečné funkce jako asistent řazení do jízdních pruhů, upozornění na povolenou rychlost, ostré zatáčky nebo dopravní kamery. Navigace je dodávána s držákem. Kvalita zpracování je velmi dobrá a i dle recenzí ostatních zákazníků je tento model velmi povedený.

Porovnat ceny a Koupit

TomTom Start 25 Europe LifeTime – naše doporučení

Dle našeho srovnání se stal vítězem navigace do 4000 Kč produkt TomTom Start 25 Europe LifeTime. Stejně jako předchozí Garmin nabízí doživotní aktualizace map Evropy. Stejný je i velký dotykový 5″ displej, který vám pomůže zobrazit trasu v dostatečné velikosti. V čem se oproti Garminu liší je výdrž baterie 2 hodiny (předchozí Garmin vydrží na baterii pouze 1 hodinu). Zároveň nabízí i jiné funkce, např. Ekotrasy nebo QuickGPSfix. Kvalita zpracování je podobná, ale celkově nám tato navigace přijde mnohem intuitivnější na ovládání. Veškeré ovládání se dělá snadno a člověk nepotřebuje ani manuál. Když k tomu přičteme to, že je tato TomTom navigace za cca 3 400 Kč, tedy o 500 Kč levnější než výše zmíněný Garmin, stává se tak jasným vítězem testu.

Porovnat ceny a Koupit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *