Nejlepší notebook do 5000 Kč

Umax VisionBook 13Wa

V dnešním srovnání jsme se pustili do nelehkého úkolu – porovnat a vybrat dva nejlepší notebooky do 5000 Kč. Proč je tento úkol tak náročný? Je to z toho důvodu, že je cenová hladina pro tento typ výrobku strašně nízko. Opravdu kvalitní notebooky startují kolem 15 000 Kč. Zde si musíme vystačit s třetinovým rozpočtem.

Jak jsme vybírali nejlepší notebook?

Striktně jsme se řídili použitými komponenty a samotným návrhem. Samozřejmě je třeba dělat spoustu ústupků a rovnou na začátku zmínit, že notebook do 5000 Kč kvalitní nikdy nebude. Není možné použít kvalitní drahé komponenty, proto výrobci většinou používají starší méně výkonné komponenty.

Lenovo IdeaPad 110S – druhá nejlepší volba

Velmi uznávaný a celosvětově známý výrobce notebooků Lenovo dokázal vytvořit model, který se cenově pohybuje kolem 5 000 Kč. Po zhlédnutí parametrů notebooku musíme sami uznat, že se nejedná o žádný velký průšvih. Velmi příjemné bílé provedení notebooku je po designové stránce velmi povedené a vůbec nepůsobí laciným dojmem. Úhlopříčka displeje nabízí 11,6″ s maximálním rozlišením 1366×768 (HD). Dvoujádrový 1,6 GHz procesor Intel Celeron N3060 by měl být dostačující na běžné kancelářské programy, email a surfování po internetu. Zcela určitě zvládne i jednoduché staré hry. Operační paměť 2GB vám na běžnou práci postačí. Notebook je dodáván s Windows 10. Vnitřní úložná paměť 32 GB eMMC je na dnešní poměry hodně málo, nicméně úspora se někde projevit musela. Samozřejmostí jsou i konektory jako USB 3.0, HDMI a Audio Jack. Výrobce udává, že notebook vydrží až 8 hodin na baterii. Díky své nízké hmotnosti 1 kg a malé velikosti je to ideální pomocník na cesty. Tento model si zcela oprávněně odnáší druhé místo a jeho koupí určitě neprohloupíte.

Porovnat ceny a Koupit

Umax VisionBook 13Wa – vítěz testu

Vítězem testu se zcela zaslouženě stává notebook Umax VisionBook 13Wa. Cenově se pohybuje kolem 5 000 Kč. Oproti výše zmíněnému Lenovu má větší úhlopříčku 13,3″ a Full HD rozlišení 1920×1080. Notebook si polepšil i u procesoru – INTEL Celeron N3350 sice pracuje na nižší frekvenci 1,1 GHz, ale dle testů je cca o 10 až 15% výkonnější než N3060. Operační paměť 3 GB DDR3L je také větší než u předchozího Lenova. Kde tento model zaostává je váha 2 kg, je tedy o 1 kg těžší. Také jsme si všimli, že má o jeden USB vstup méně. Nicméně tyto téměř nepodstatné nedostatky nemohou zakrýt očividné přednosti a to je větší rychlost, plynulejší chod, lepší rozlišení a větší displej. Notebook Umax VisionBook 13Wa se tak stává nejlepším notebookem do 5000 Kč a určitě vám ho doporučujeme.

Porovnat ceny a Koupit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *